İstanbul’daki En Muhteşem Çocuk Parkı

Dila yürümeye başladığından beri pusetle gezdirme olayı yalan oldu. Hatta yürümeyi bırakın yürümeden koşma hikayesi olduğu için rahat alanlarda salmamız gerekiyor. Peşinde olcak şekilde tabiki. Bu sebeple de havaların güzelleşmesiyle birlikte çim alanı olan, çocuk parkı da olan ve özellikle 3 yaş altı bebek çocuklara uygun mekanlar aramaya başladık. Bu mekanların en başında şu an benim için Bağdat Caddesindeki Göztepe Parkı geliyor. Okumaya devam et “İstanbul’daki En Muhteşem Çocuk Parkı”

İlk Adımlara Destek

Dila artık yürümeye başladı ve o herkesin “yandınız” dediği kısma geldik. Bi yürüsün asıl o zaman başlıyor dediler ama şimdilik pek de öyle olmadı ve bence yürümeye başlayınca çok daha rahatlıyorsunuz. Evet peşinden dışarda koşuşturmak pek kolay olmuyor ama oyalaması ve kucağında taşıma derdi olmadan bir yere gitmek çok daha rahat. Heleki evde olmak zaten artık sorunsuz. Evi ona göre güvenli hale getirince de muhteşemmiş desem.. Dila’nın eline aldığı herşeyi atma huyundan dolayı, evdeki tüm kırılabilecek veya kendine zarar verebilecek objeleri kaldırdım. Tüm prizleri ikeadan aldığım priz kapatıcılarla kapattım.

Tüm evdeki sivri köşeli mobilyaları kenarlıklarla revize ettim. (bu arada kenarlıkları bir bir söktü ve seramik yapıştırıcıyla yapıştırmak zorunda kaldım 🙁 )

Evimde merdiven olduğu için merdiven başlarına kilitli kapılar taktım. Ayağı takılıp yere yapışmasın die, tüm kayabilecek kilim tarzındaki şeyleri yok ettim. Merdivenleri de halı kaplattım. Üst kattaki merdiven trabzanlarını ek parça yaparak yükselttim.

Son olarak oyun alanı için aldığım plastik kapıları kedinin mamasının önüne yerleştirdim ki geçip oraya yemesin diye.

Okumaya devam et “İlk Adımlara Destek”