Hafta Sonu Havalar Düzeldi, Bahar Geldi…

Bahar geldi sonunda… Sanki kış bu sene çok uzundu. Aslında o kadar da sert yapmadı ama nedense bana biraz sıkıcı geldi. Artık yazlar çok kısaldığındanmıdır nedir bi yaza doyamıyorum ben. Çocukları da hava güzel olunca eylemek kolay oluyor. Hafta sonları hiçbir program yapmayıp tüm günü sokakta evimizin önünde geçirmek çok keyifli oluyor. Scooterlar, bisikletler, toplar ve park… İstanbul’da bunları kullanabilecek alanınız varsa “şanslı ” ebeveyn kategorisindesiniz demektir. Öbür türlü bir yerlere taşımak gerekiyor. Tabi çocuklar da çok şanslı oluyor bu durumda ama onlar daha farkında değiller.

Kahvaltılar ediliyor ve daha kahvemi içmeden hop tüm takım taklavatla bahçedeyiz. Okumaya devam et “Hafta Sonu Havalar Düzeldi, Bahar Geldi…”

Evde Evcil Hayvan; O Bir Guinea Pig :)

Dila’nın hayvan sevgisi öyle büyükki evdeki kedimiz Cookie ona yetmiyordu. 🙂 Babaanne ve dededeki köpekleri Paris’i eve istiyor hatta Cookie ile arada değiş tokuş etmek istiyordu. Olamayacağını devamlı anlatmamıza rağmen bir türlü köpek sevdası geçmedi. Onu dışarda tasmayla dolaştırmak müthiş bir keyif Dila için…

Bir gün (19 Kasım 2017) ailecek Avm’ye girdik öyle hava kötü takılalım, 3-5 bişeye girerler yemek yer kaçarız derken, girişte bir pet shop ve bu yavru guine pigler camda sergileniyorlar. Tabiki durduk ve hadi bir bakalım diye içeri girdik. İçerideki arkadaştan biraz bilgi aldık ve dışarı çıktık. Çocuklar biraz kapalı parkta oynadılar ve sonrasında yemek yerken ben biraz bu hayvancağızı googleladım. Bakımı kolay duruyor ve köpek isteyenlere iyi bir alternatif olabileceği, hatta çocuklar için çok uygun olduğu gibi şeyler yazınca Dila ile bir anlaşma yaptık. Okumaya devam et “Evde Evcil Hayvan; O Bir Guinea Pig :)”