Bebekle Tatil için Otel Seçerken…

Bu sene Dila ile Dila’ya özel bir tatile gidelim dedik. Nisan’da araştırmaya başladım napalım, nereye gidersek rahat ederiz diye. Tur şirketleri ve 5 yıldızlı tatil köyleri, otellere baktım. Sonra herkesin yorumu ve Rixosların da “all inclusive” özelliğinden dolayı tercihimi Rixos Sungate’den yana kullandım. Çok beklentilerimi karşıladı diyemem çünkü otel eski kalmış ve en kötüsü denizini hiç araştırmamıştım ve büyük pişmanlık yaşadım. Deniz rezaletti. Dalgalı ve taşlı olduğu için hiç keyifli olmamasıyla beraber tehlikeliydi de. O yüzden 18 aylık bebeğimiz Dila için hiç uygun olmadı. Biz de otelin 0-3 yaş bölümü olan Rixy Kingdom’da takıldık 2 gün boyunca. Kocaman kaydıraklı çok eğlenceli bir havuzu vardı ve malesef oraya soktuk. Malesef diyorum çünkü çocukları belli bir yaşa kadar genel havuzlara sokmak çok riskli hastalık açısından. En basiti anında idrar yolları iltahabı oluyorlar. Nitekim bizimki de tatilin dönüşünde oldu. İlk önce diş sandık fakat idrar tahlili yapınca çıktı. Baya ateşlendi 4 gün boyunca perişan olduk diyebilirim. Ama napim Antalya’da o sıcakta başka bir şansım yoktu. Son gün yani 3. günümüzde büyükler havuzuna soktuk, orda da çok eğlendi. Bilseydim başından oraya sokardım. Yani bu otel macerasından alınacak en büyük ders; otel ve tatilin yerini seçerken deniz ve plajı çok önemli! Güvenle sokabileceğiniz güzel bir denizi olmalı.

İkinci önemli madde otel seçerken; yemekler! Bu otelde bu konuda büyük rahatlık yaşadık. Çünkü bebek büfesi yapmışlar. Yani sebze püresinden tutun da, sabah kahvaltı da verebileceğiniz çeşit çeşit bebek yulaf ve muhallebileri, meyveli yoğurt büfesine kadar vardı. Bazen normal yetişkin bölümlerinden de yedirdim ama tuzlu baharatlı geldi çok sevmedi. Snack bölümünde de taze gözleme yedi. Ama öğlenleri bebek bölümünü açmadıkları için biraz sıkıntı yaşadık. Hipp’in kavanozlarını kullandık vs..

Rixos Sungate’i şu anda çok tavsiye etmem. Ama yenileyeceklermiş o zaman eminim güzel olur. Çünkü 15 sene önce yapmışlar ve öle de kalmış. Tabi ala cartelerin ücretli olması da hoş değildi. Rixoslara yakışmadı. Rixoslar arasında Premium’u tavsiye ederim ama çocuklu olarak bilmiyorum. Çocuksuz gitmiştim. Sungate’ten çok daha lüks ve gerçekten herşey dahil!

Şu an Dila hasta ve antibiyotik kullanıyor 🙁 Bile bile lades demenin pişmanlığını ve üzüntüsünü yaşıyorum malesef. Lütfen anneler çocuğunuzu havuza sokarken 2 kere düşünün…

Yorumlar

yorum

“Bebekle Tatil için Otel Seçerken…” için 2 cevap

  1. Merhaba,
    0-6 yaşına kadar bebeklik döneminden itibaren Club Med Palmiye yi şiddetle öneririm.
    Hem deniz, Hem yemek, hem yabancı bebekli ailelerin olduğu, gece bebek odasında mama hazırlayan anneleri göerrek içinizin rahat ettiği bir otel… Bu arada Dr. Meral Hn. dan sonra hangi doktora güvenebildiniz? Paylaşırsanız sevinirim. Sağlıklı bir yaz dilerim.
    sevgiler,

    1. Teşekkürler öneriniz için. Bi dahaki seçimime aldım ,) Meral Hnm dan sonra aradığımı malesef bulamadım. 🙁

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir