Beklenmeyen Olaylar…

hamilelik

Bu aralar o kadar çok şey olduki yazı bile yazamadım 🙁 Özetlicek olursam; evde beni asiste edebilcek birini arıyordum ve buldum. Türkmen, benden 1 yaş büyük ve herşeyiyle gayet iyi duruyordu. Ama 2 bebeğini de kaybetmiş olması bende soru işareti uyandırıyordu. Derken 2 pisimden erkek olan “Sushi” ilk defa evden gitti ve gelmedi. Tam 1 hafta oldu 🙁 ona üzülürken ve tabi arama kurtarma çalışmaları yaparken şimdi de hareketsiz kalmam gerektiğini öğrendim. Doktor dün itibariyle 2 hafta full yatış verdi. Çok ayakta kalmışım ve bebik aşağıya yani çıkış noktasına yakın popoyu oturtmuş. Gelmeye hazırlanıyor  🙁 Daha 7 ayım bitti ve 1.200 gr. “Onu ordan yatışınla çıkarmayı umut ediyorum” dedi Dr. Zehra Koçer. 2 hafta sonra kontrolüm var, bakalım görcez hanfendiyi yerinden edebilmişmiyiz.

Bu arada şeker yüklemesinde şekerim yüksek çıktı ve dahiliyeye yönlendirildim. Tiroidden süphelenildi ve kan testi yapıldı. Allahtan kötü bir şey çıkmadı. Sonucuna göre çocukta zeka geriliğine kadar gidebilirmiş. Neyseki sonuçlar gayet iyi ve çağımızın hamilelik problemi olan şekeri düşürmek için bir diyetim daha oldu. Diyet manyağı olucam. 7 aylık hamileliğim boyunca topu topu 4 kilo almama ve pilates yapmama rağmen bu oluyo düşünün artık! Hamilelerde bu şeker olayı fixlenmiş diebiliriz. Hatta doktor belki çernobilin bile etkisi olduğunu düşündüğünü söyledi Bu arada haftaya açlık tokluk die bişi daha var. Bu kadar testi kime yapsalar sağlam çıkma ihtimali yok bence.

Yurt dışından misafirlerimiz geldi 1 haftalığına ve ben yatışşş. Veeee onlar gelince benim evdeki Türkmen yardımcı demezmi “ben gidiyorum” die. Grip de olmuştu, depresyona girmişmiş… Beni misafirlerle yatar bir hamile olarak bırakıp gitti. Hayırlı oldu ama kötü bir zamanlama oldu açıkçası. Neyseki ajans yenisini yarın gönderiyor bakalım bu nasıl çıkacak…

Kendimi çok enerjik hissediyorum fakat yatmam gerekiyor en zoru da bu. Veee batıl inançlarımız saolsun daha hiç bişi almadım bebiğe, napcam bilmiyorum. 26 Ekim de baby shower yapmayı düşünüyodum ve şu anda o konuda bile kararsızım. Herşeyini de hazıramıştım, davetiye, logo vs. Arkadaşım Ece Öğüt de planını yaptı. O da “realperest” in ortaklarından ve orgaizasyon mucizeleri yaratıyorlar.İşte davetiye tasarımımım…

Dila_BabyShower_Davetiye

Bir daha hamile kalırsam; kesinlikle 2. trimester da yani 4-5-6. aylarda herşeyini hallederim. Öle batıl matıl takıldık, kaldık ortada.

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir