Çocuk Doktoru Sıkıntısı

Doktor sırası beklerken…

Of of offffff olarak başlamak istiyorum. Dila doğduğundan beri, 7. ayı bitene kadar Dr. Meral Saraçel ilgileniyordu ve çok memnunduk. Son 2 muaynesinde buralardan gitmek istediğini belirtmişti fakat çok da ciddiye almamıştım. Hani herkesin bi gitme anı vardır ya… öle sandım. Meğer ciddiymiş ve bastı gitti yurt dışına. İlk başta 1-2 ay bir umut bekledik ama baktık ki yok; eller kollar sıvandı ve doktor arayışına girildi. Ha bu arada şunu da belirteyim, aslında benim için doktor bulmak en kolay şeylerden biri olmalıydı çünkü babam doktor ve arkadaşları hep yardımımıza koşan Türkiye’nin en iyi doktorlarıdır. Bu konumda biri olarak, kızım 13. ayı bitirdi ve hala malesef o “istediğim” doktoru bulamadım. Meral Hnmdan sonra, 3 farklı konusunda başarılı doktoru daha denedim. Biri Florance Nightingale doktoru, diğeri özel muaynanesi olan ünlü biri ve sonuncusu 7tepenin doktoru. Ama bize yön gösterebilecek, eğitecek ve önümüzdeki aylarda neler olup bitebileceğine dair EĞİTİCİ, faydalı bilgiler verebilecek birine rastlayamadık malesef. Kilosunu, boyunu ölçüp muayne eden doktor istemiyorumki ben. O zaman sağlık ocakları zaten bu konuda yeterince faydalılar ve ilgililer. Bana sağlık ocağından öğrenemiyeceğim ve ordan farklı olarak bana “Deniz, bu ay artık küplerle oynama vakti. 2 heceli konuşmalar başlayacak, şu olacak bu olacak gibi beni hazırlamasını bekliyorum.” Çok mu şey istiyorum anlamadım ama şunu biliyorum Meral Hnm’ın muaynesinden sonra arkadaşlarım beni arayıp ya bugün ne dedi? Napılmaması gerekiyormuş? gibi sorular soruyorlardı. Size çok enteresan bişi anlatim; Meral Hnm bize bir muaynesi sırasında “Ayağından öpmeyin” dedi. Biz de çok şaşırdık. Bebek dediğin en çok o poçalarından öpülür. Sevgiyi ayaktan verirsiniz bu şekilde ve o da sevgiyi ayaktan arar. Bu da fetişizmin geldiği şekildir dedi. Aslında ne kadar mantıklı dimi? Ama bunlara hiç birimiz dikkat etmeyiz çünkü bilmeyiz.

İşte bu şekilde…Doktor arayışına devam… Önerisi olan varsa her zaman beklerim.

Yorumlar

yorum

“Çocuk Doktoru Sıkıntısı” için 26 cevap

  1. Şu an bizim sitede oturan ve babamın arkadaşı olan güvenilir bir doktora götürüyorum. (babam da kulak burun boğaz doktoru) İsmi Dr. Bingül Pektaş. Biraz sapa bir yerde Ümraniye’de bir poliklinikte doktor kendisi. İlaç yanlısı değil ve gerek görmediği hiç birşeyi önermiyor. Bu benim için çok önemli. Önünde ilaç firmalarının bir dolu broşürleri varsa, o doktordan kaçıyorum desem yeridir.

   1. Meral Hanım’dan sonra ben de bocaladım sonunda Şule Yazgan’ı buldum içimize sindi
    Muayenehanesi iç Levent’de; aslında ilk aydan başlayıp gelen bebekleri alıyor ama Meral Hanım’ın hastasıydık değince kabul etti
    Makbule

 1. Merhaba.Kizim 18 aylik.Ben de cok doktor denedim. En son 15 aylikken Dr.Ayca Vitrinel’e gittim. Memnun kaldim. Doktorun ulasilabilir olmasi onemli, Ayca Hanim bu rahatligi veriyor. Muayenesi Atasehir Flora Suites.

 2. Merhaba. Bizim de doktorumuz Meral Hanımdı ve 2 kızım da o bakıyordu. Sağlık defterleri onda kaldı. Ben de iletişim kurmaya çok çalıştım ama olmadı. Sizin sağlık defterleri hakkında bilginiz var mı acaba?

  1. Merhaba. Meral Hnmın sekreteri gitmeden önce bizi aradı ve gelip defteri teslim almamızı söyledi ve bizde aldık. Ama ben ayrıca bir defter tuttuğum için onu kullanmadım bile. O defteri anlamak mümkün değildi 🙂

   1. Teşekkür ederim. Bizim defterlere detay yazmıyordu sadece kendisininkine yazıyordu ve 2 kızım var. Halen sizde kontak bilgisi var mı acaba?

 3. Merhabalar
  Gerçekten iyi bir doktor bulabildiniz mi acaba ? Doktorun sizi eğitmesinden bahsetmişsiniz bunu neredeyse hiçbiri yapmıyor. Bulduysanız paylaşabilir misiniz?

  1. Ümraniye İkea’nın oraya yakın Tepe Tıp Merkezin’de Dr. Bingül Pektaş var. Kendisi çocuk doktoru ona götürüyorum. Bu arada babam da doktor. Kulak burun boğaz için de babama götürüyorum. O da Acıbadem Fulya Hastanesinde.

    1. Tepe Tıp Merkezinde çocuk doktoru kendisi. Detaylı bir şekilde ilgeleniyor. Şu ana kadarki teşhişlerinde yanılmadı. Biz gayet memnunuz. En önemlisi de gereksiz ilaç veren bir doktor değil. Pozitif biri…

 4. Merhabalar,
  Bende defteri ulasmayan biri olarak nasıl alabilecegim konusunda destek olur iseniz cok sevinirim

   1. Merhaba , bizimde kayitlarimiz Meral hanimda kaldi ve kimse tarafindan aranmadik.. simdi tesadufen yukaridaki yorumlarda Radyomar a biraktik, aranacaktiniz yazmis ama kimse aranmadi maalesef ve simdi bulmam
    Lazim o kayitlari.. yarin ilk is radyomari aramak.. neden artik ulasamayacagimizi soylediniz?😞

 5. Teşekkür ederim. Bu sabah Radyomarı aradım.. ellerinde bir liste ve bazı karneler varmış. Bizimki orada da çıkmadı. ama hala arayan birileri varsa bilgi olarak burada kalsın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir