Dila Bugün 3. Ayını Bitirdi

 

Dila bugün itibariyle dolu dolu 3 aylık. Artık resmen evde bir bebek var diyebilioruz. Nasıl mı? Tabiki tepkileriyle. Anlamlı bakışlar, tanıdıklarına gülmeler, tepkiler, oyuncağını tutmalar, azcık da olsa vücudunu döndürme veee en sevdiğim; elini emmesi… (aşaa vidyosunu koydum) Gaz olayı hayatımızdan tamamiyle gitti. Gazsız bebek kadar güzel bişi yok diebilirim. Şu an artık bebek olayının keyfini çıkarmaya başlıyoruz.

Bugün sağlık ocağında kontrolü vardı. ‘Vitaminlerini içio dimi’ die sorduklarında ‘hıhı içio’ demek durumunda kaldım. Halbuki doktoru kesinlikle verdirmio. Bıngıldağı kapanmadan asla dio. Bugün de “organik anne” de okuduğum kadarıyla o da bu verilen vitaminlerin ne kadar zararlı olduğunu açıklamış. Benim yediğimden içtiğimden zaten en faydalı kısımlarını o alıo, e mama da veriorum daha ne. Mama olarak Hipp de karar kıldık sonunda. Organik oluşu tabiki çok büyük etken. Bir de mamalarda özellikle olmaması gereken bir takım katkı maddelerinin hiç birisi yok. Bir başka hoşuma giden özelliği ise bebeği boş yere şişirmio. Dila’nın kilosu normal şu an ve boya gidio. SMA vermiştim ilk başta ve deli gibi kilo almıştı. Sonra Milupa Aptamil e geçtim ama onda gaz ve kabızlık sorunu yaşayınca şimdi Hipp kullanıoruz. Çok rahatım. 0 gaz ve sindirimi  rahat olduğu için de 0 kusma. Mama olayı beni de Dila yı da çok rahatlattı. İkimizde çok rahat, sorunsuz sosyalleşebilioruz. Daha güzel bişi olamaz. Allahtan bu formül mamaları üretmişler yoksa halim duman olurdu.

Kısaca 3 ayı özetlemek gerekirse;

1. ay – Kabus!

2. ay – Alışıomuyum acaba… Sanırım uyuyooo…

3.ay – Tamamen dilinden anlama ve rahatlama…

Yorumlar

yorum

“Dila Bugün 3. Ayını Bitirdi” için bir cevap

  1. Ne mutlu size benim kızımda 2,5 aylık ama kucaktan inmek istemiyor. Gaz sorunumuz bitti karnıda doyuyor ama huysuz işte.. Rabbim evlatlarimizi bize bagislasin .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir