Hamilelik kabusu bulantılar…

Normal gündelik hayatta araba tutan ve pırt desen midesi bulanan bir insandım. Hamile olunca bulantılarımın olmasını gayet doğal karşıladım. Bulantı olayına alışkın olduğum için kusma problemim olmadı fakat yemek yiemedim, doğru düzgün sıvı tükedemedim ve tabiki keyifsizdim.

Napabilirim diye araştırırken kurtarıcım telefonumda yüklü olan “Pregnancy” aplikasyonu oldu. Bir çok aplikasyon denedim ama en kullanışlı rahat edebildiğim bu oldu. Malesef ingilizce onu belirteyim. Umarım Türkçesini de yaparlar. Her gün baktığım ve yeni bilgiler bulduğum bu aplikasyon bir gün bana bulantı ile ilgili çözümler sunarken hamilelik bilekliğini önerdi. İlk başta Türkiye’de yoktur diye düşündüm. Sonra eczanelere sorunca olduğunu öğrendim. 1 tane vardı 12 TL ye basit lastikten bişeydi ve açıkçası placebo etkisi olduğunu düşündüm ve almadım. Daha sonra eşim çok donanımlı bir eczanede durdu. Arabaya kocaman siyah bir kutuyla geldi. Çok şık bir kutusu vardı ve üzerinde pembe renkte ‘Prima Bella’ yazıyordu. Kutuyu açmadan önce resmini çektim ve doktoruma yolladım. Kullanabileceğimi söyleyince rahatladım. Bu tuzlu alet (400TL) Amerika’dan ithal ediliyormuş ve sadece hamilelere özel olarak üretilmiş. Saat gibi düşünün. Sol el bileğinizdeki atar bölgenin üzerine jelini sürdükten sonra sıkıca takıyorsunuz ve başlatıyorsunuz. İçinde takılı pili var ve bu sayede Akupunktur yöntemiyle beyninize sinyaller göndererek bulantınızı hafifletiyor hatta tamamen geçiriyor. İlk koluma taktığımda çalışmaya başlayınca korktum ve gıdıklandım. Resmen çarpılıyorsunuz ve bileğinizi sıkıp sıkıp bırakıyor. Hissetme ve bulantı oranınınıza göre 1’den 5’e kadar arttırabiliyor veya azaltabiliyorsunuz sinyalleri.

Gerçekten çok işe yaradı.
1,5 – 2 ay boyunca kolumdan hiç çıkarmadım ve sürekli 1 de çalıştırdım. 2 nin üstüne çıkamadım ama arkadaşlarımda denedik, onlarda 5 te çalıştıranlar bile oldu. Benim derim ince heralde. Çok bulantısı olanlara ve ne olursa olsun geçsin parama kıyarım diyenlere önerilir..

 

Yorumlar

yorum

“Hamilelik kabusu bulantılar…” için 12 cevap

 1. Merhabalar, PrimaBella artık daha kolay ulaşılır olarak tüm seçkin eczanelerde…Üstelik fiyatı da bahsettiğiniz fiyattan çok düşük 🙂

  1. Ben Samsundayım ve bu ürünü malesef bulamadım. Nasıl temin edeceğim hakkında bilgi verir misiniz?

   1. Merhaba,

    Tüm eczanelerden PrimaBella’ya ulaşabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi ve her türlü sorunuz için websitemizdeki iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.

 2. merhaba,
  bende 8 haftalık hamileyim bu bilekliği almamda sizin yazınızda etkili oldu.
  ama cok tuhaf bende bileklik takılıyken dahi istifra gerçekleşiyor.
  cok çaresizim artık ne yapsam geçmiyor acaba bi öneriniz varmı.?

  1. Bende işe yaramıştı ve bulantılarımı çok hafifletmişti. Doğru kullandığınıza emin misiniz? Eğerki işe yaramıyorsa başa gelen çekilir demekten başka bişi kalmıyor galiba ,)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir