# HAMİLEYE YASAKLAR – Çiğ Köfte

Çiğ Köfte

Yasak olduğunu bildiğiniz şeyler gerçekten insana bir ayrı tatlı geliyor. Hele hamileyken… Çiğ köfteye bayılırım ve biri yapsa da yesek derim. Bizim ailede kuzen Burak kendisi Urfalıdır ve bu işin piri diyebilirim. Eşi Yelda ile birlikte senede 1 veya 2 kere böyle parti yaparlar ve tabiki bizi de çağırırlar ve ben yapsalar da gitsek die beklerim. Ama bu sene sölediklerinde bi mutsuz oldum. Ne yiyebilicem, ne içebilicem ne anladım ben böle partiden. Geri dönüş yapıp da; ya ben gelmiim bile diyemedim. Ben gitmesem beyim Levent de gitmeyecekti. (içi rahat etmio :)) Baktım Burak o gün özel olarak aradı saolsun; cansın!. Biz de kalktık gittik mecbuur. Yeldoş allahtan leziz mezeler ve bonfile de yapmıştı. Tıka basa yedimm. Bu aralar iştahım açıldı ve ne yapıcam bilemiyorum. Diyet listem gerçi aç bırakmıo ama pisleşmek an meselesi.  Herkes eğlenmeye muhabbete devam modundayken biz zengin kalkışı yapmak zorundaydık. Çünkü oturmaktan ve yemekten karnım taş gibi oldu, sıcak bastı ve nefes almakta zorluk çekmeye başladım. Keşke tüm etrafımdakiler hamile olsa 🙂 Herkes birgün hamile olacak! Özellikle bu lafım sana Ceren Günay.

Sofra - Çiğ Köfte - Hamileyken Yasaklar

 

ÇİĞ KÖFTE PARTİSİ 2013

Ertesi gün de Berrin’de havuz başı Sangria partisi vardı. Ondan da eksik kalmadık tabi. Ama şiştimm walla bu haftasonu. Evde oturup gitmesem herşeyden soyutlasammı kendimi die de düşünmüyor değilim.

SANGRİA - HAMİLELİKTE YASAKALAR

 

Bir haftasonu da böyle geçti gitti. Arada karnımdan çıksa bebiş; sevsek, mıncıklasak ve bende yesem içsem geri koysam diye düşünüyorum. Ne güzel olurdu…

 

Yorumlar

yorum

“# HAMİLEYE YASAKLAR – Çiğ Köfte” için 3 cevap

  1. ahahahha elbet bir gün yaşanıcak bunların hepsi, sana tekrar gibi olcak ama fazla yüklenmezsin bana diye umuyorum. anne olunca daha bi merhametli şefkatli olur halime acırsın belki 😛

    1. Çok geç kalırsan söz veremicem merhamet konusunda. Bi pisleşicem o ayrı ama ne kdr erken o kdr yırttın demek. O yastıkla taklidimin olduğu videonun acısı çıkacak!

  2. Kesinlikle yasaklar hamilelikte çok daha tatlı 🙂 Hiç sevmedğim halde deli gibi midye aşerdiğim zamanlar oldu..Yesek bir dert yemesek bir dert 🙂 Çiğköfte de vazgeçilemeyenler arasında..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir