Hep Kitap’tan Muhteşem Sürpriz

Geçen gün “Hep Kitap” bana bu güzel çantanın içerisinde 7 adet kitap sürprizi yaptı. Açtım ve tek tek heyecanla hepsini inceledim. Çocuk kitapları o kadar zevkliki! Neler mi vardı?

*Axel Scheffler’in 4 adet Tavşancan ve Faresu serisi kitapları.

Dila bu seriye BA-YIL-DI. Hiç bir kitabı bu kadar sevdiğini görmemiştim desem yeridir. Çok basit ve net bir anlatımı var. Kısa kısa cümleler. Günümüz Türkçesi. En önemlisi de ilüstrayonlar müthiş. İnce detaylar da olduğu için resimlerde, hikayenin içine hikaye katabiliyorsunuz 🙂 Hatta bir baktım ki Dila kitabı eline almış ve kendince okuyor. İnanamadım… Kesinlikle bu yaş grubuna (3 yaşında kızım) hitap eden her evde bulunması gereken bir seri. Dila seride hepsini sevdi ama tabiki bir favorisi oldu. O da “Korkunç Canavar”. İlk başta tereddüt ettim okumaya. Çünkü bu aralar canavar korkusu var. Acabamı dedim ama kendisi sordu – Bunu niye okumuyorsun? diye. Ben de okudum. Düşündüğümün tam aksine sempati duydu ve şimdi her akşam okutuyor mutlaka. Artık her gece yatmadan önce seriden 2 kitap okunuyor mutlaka. Uyku öncesi hep kitap veya masal seansımız vardır. Şimdi de Tavşancan ve Faresu seansımız oldu 🙂

Annem bize geldi ve Dila kitapları eline tutuşturdu. – Anane bana okur musun? diye. Sonra bir baktık ki aranıyor kapaklarında. -Ne arıyorsun?” diye sorunca, -Canavarlı yanıtını aldık . 🙂

*Franziska Biermann ‘ın “Kitapsever Bay Tilki” ile “Bay Tilki ve Kırmızı” adlı 2 adet 9+ yaş grubuna hitap eden kitapları.

Dila şu anda 3 yaşında olduğundan dolayı bu kitaplar için biraz erken ama ben şöyle bir göz gezdirdim. Gerek yazı karakterleriyle olsun, gerekse ilüstrasyonlarıyla son derece ilgi çekici diyebilirim. Çok farklı ve alışılmışın dışında hikayeler…

*Muhteşem resimleriyle ve enterasan anlatımlarıyla Mustafa Delioğlu (çizen) & Ayla Çınaroğlu (yazan) ‘nun kitabı “Uykum Kaçtı”.

Sıradışı bir kitap! Mutlaka bakın, hatta edinin!

 

hep kitap’IN

NEŞELİ KAHRAMANLARI

TAVŞANCAN ile FARESU’DAN

3 YENİ MACERA!

 

Axel Scheffler’in yazıp resimlediği “Tavşancan ile Faresu” dizisinden 3 yeni macera, hep kitap etiketiyle 9 Aralık’ta raflardaki yerini alacak. Okul öncesi dönemdeki çocuklara seslenen Tavşancan ile Faresu’nun maceralarında, çocukların dünyasına özgü konular ele alınıyor. 

Tüm dünya çocuklarının zevkle okuduğu Gruffalo’nun çizeri Axel Scheffler’in yazıp resimlediği “Tavşancan ile Faresu” dizisinde; arkadaşlık, paylaşma, sorunlara çözüm bulma temaları öne çıkıyor. The Guardian’ın “İç rahatlatan, mizah dolu bir hikâye” olarak tanımladığı kitapların resimleri de çocuklara görsel bir şölen sunuyor. Berrak İdiman tarafından Türkçeleştirilen dizi, şimdilik 7 kitaptan oluşuyor.

Önceki ay 4 kitapla çocuklara ulaşan serinin diğer 3 kitabı Tavşancan ile Faresu Büyük Balon, Tavşancan ile Faresu Uyku Vakti Kurbağası ve Tavşancan ile Faresu Yeni Arkadaş da yine hep kitap aracılığıyla okurlarla buluşuyor.

Tavşancan ile Faresu serisinin balonlar, köpükler, oyuncaklar ve gerçek dostluk üzerine tatlı ve eğlenceli hikayeler anlatan 3 yeni kitabı, 9 Aralık’tan itibaren hep kitap etiketiyle raflarda!

AXEL SCHEFFLER HAKKINDA

1957 yılında Hamburg’da doğan Axel Scheffler, 1982’de İngiltere’ye taşındı. Bart Sanat Akademisi’nde öğrenim gördü. Scheffler, uluslararası başarıya elliden fazla dile çevrilen ve yıllardır çoksatanlar listesinden düşmeyen Julia Donaldson’ın The Gruffalo kitabını resimledikten sonra ulaştı.

Bilgi için:  www.hepkitap.com.tr

facebook.com/hepkitapp

twitter.com/hep_kitap

instagram.com/hep_kitap

Yorumlar

yorum

“Hep Kitap’tan Muhteşem Sürpriz” için 2 cevap

  1. Merhabalar Ben de 3 yaşındaki kızım Eliza için ‘İlk Şarkılarım’ uygulamasını kullandım. İlk aşamada çocuğuma ipad vermediğim için sadece itunes store üzerinden ‘ilk şarkılarım’ ı satın aldım, sonradan harf kartlarının ve CD’sinin bulunduğu kutu setinden istedim web sitesi üzerindeki adresten yazışarak.
    Henüz satışları başlamadığı için bana hediye olarak gönderdiler :))
    Siz de eğer ilgilenirseniz benim de onlara bir katkım dokunsun diye bilgilendirmek istedim.
    http://www.balabup.com
    cagla@balabup.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir