SALLAMAYINN!!

Dila Salıncağında...
Salıncak almayı düşünen herkese bu modeli tavsiye ederim. 3 farklı yönde sallama özelliği, 2 ayrı pozisyonda (yatma ve oturma) sallanma ve çeşitli müzikleriyle Dila’nın vazgeçilmezi oldu. Benim de büyük kurtarıcım oldu. Bu arada dönencesindeki dönen börtü böceğe ve aynaya da bayılıyor.

Dila doğduğundan beri, Dila’yı kucağına alan herkes de bi otomatik sallama refleksi oluyordu. Ben de sallanmaya alışmasını istemediğim için her sallanmaya başlayanın üstüne çullanarak “sallamaaaa” die çıkışıodum. Ama varya emeklerimin karşılığını almıorum desem yalan olur. Dila’yı asla sallayarak uyutmadım. Hatta beşiğini sabitledim, sallanmasın diye. Ağladığında hiç bir zaman sarsarak sallamadım ya da ayağa kalkıp gezmedim. Sadece omzuma alarak sıkı sıkı sarıldım ve kulağına hafifçe nefesimi hissetirecek yakınlıkta “şşşhhhh”, yaptım. Sakinliğimi korumaya çalıştım. Koruyamadığım noktada sakin olan birisine verdim. Veeee bugün Dila 2 ayı bitio ve yatağına koyunca dönencelerine baka baka uyuo.

Omzumda huzur buluo ve sallanmayı bir eğlence olarak algılıyor.

Gündüzleri artık takılmak istiyor ve oyun halısında biraz takıldıktan sonra, ya alıp müzik açıp dans ediyoruz ya da Esma ona canlı lunapark oluyordu. Taaki ananesi ona yeni eğlencesini alana kadar. Fisher Price’ın Baby Papasanı şu an favorisi. Tabiki her bebek gibi Dila da sallanmaya bayılıyor. Ama sadece kestirmek ve keyif yapmak için. Şimdi yemek yemek, alt değiştirme, karşılıklı konuşma, gaz çıkarma dışında yeni bir alışkanlığımız; salıncağımızda keyif yapmak var 🙂

 

 

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir