YİNE, YENİ, YENİDEN…

Spor sonrası ailecek bir fotoğraf alalım dedim ama Dila (büyüğü) gelmek istemedi. Bizde 3 müz selfielendik ,)

Uzuuun bir aradan sonra yine,yeni,yeniden diyorum…

Bu 1 senede hayatımda değişiklikler oldu, 2 çocuk yordu veee dönüp baktığımda şu 2018’e kendime ait ne yaptım diye sordum. Cevap: koca bir hiç! Böyle olunca insan bir garip hissediyor. Nasıl mı? Mesela istediğim bir hobimi yapabildim mi? Spor yapabildim mi? İşe dönebildim mi? İsteyip de ah şunu yaptım dediğim tek birşey olmadığını görünce açıkçası üzüldüm. En basitinden buraya 1 yazı bile yazmamışım. Ki 2018’de bile (yazım olmamasına rağmen) yorumlar, sorular almaya devam ediyorken. Neden böyle olmuş, bilmiyorum ama zararın neresinden dönersen dön kardır diye atalarımız boşuna söylemiş diyerek… 2019 a girdiğim ilk günden beri önemli kararlar aldım ve bir “to do list” oluşturdum. Neler yapıcam ve neler yapmicam… Sırayla bunları uygulayamaya başladım bile! Bu sene kesinlikle farkındalık senesi olacak benim için. Başta bloguma geri dönüyorum.. insan gerçekten birşeylere ara verince veya bırakınca dönmesi çok zor oluyor ama hiçbirşey imkansız değildir! (istendiği sürece)

O instagramda filtreli veya filtresiz taşş vücutları görünce artık sinirimi bozmayacağım ve tekrar eski halime döneceğim. Tabi bu arada bu geçen yıl ne spor üyelikleri neler neler yakıldı ama pes etmek yok. Şunu anladım spora gidemiyosan o sana gelecek! Nasıl mı?? Teknoloji sen nelere kadirsin… diiip kafamıza en uyan bir spor aplikasyonu indiriyoruz. Bu arada bir tane Mat ediniyoruz. (resimde yerde duran pembe şey) Kendimize en uyan basitinden bir programla günde 15 dak. ile başlıyoruz. Hatta ben başladığımda çocuklar tepemden inmedi ve beraber yaptık. Onlara da eğlence çıktı. Burda eşiminkini paylaşıyorum çünkü sırt ağrılarım arttığı için doktora gittim. Bir süre bir rehabilitasyon merkezinde tedavi amaçlı spor yapacağım sonrasında bu programla devam edeceğim. Çünkü 2 çocuk beni bitirmiş. Kasım kalmamış. Kaslarımın toplanmaya ihtiyacı olduğu için böyle bir ön çalışma yapmamız gerekiyormuş. Bunu da ilerleyen zamanlarda daha detaylı olarak paylaşacağım. Şimdilik üyelik oluşturduğum bu aplikasyonda sadece eşim Levent çalışıyor.

Apple tv aracılığıyla ekranı televizyona yansıtınca tabi daha rahat oluyor. Ama cep telefonundan da çok rahat yapılıyor.

Arkada da tribünde biri bizi izliyor 🙂

Başka ne mi yaptım. Yeme düzenimizi değiştirdik. Eşimin kolestrolü çok yüksek olduğu için ve kalbinde plak olduğu için artık Glutensiz besleniyor. Hayatımızdan tatlıyı tamamen kaldırdık. Levent 1 ayda bu şekilde 6 kilo verdi. Ben de biraz ona uyarak ve biraz çocuklardan tırtıklıyarak bu durumun ortalarındayım. Şu hali bile yarıo diyebilirim!

Yeni yılda istediğim kitabı alıp okumaya başladım ki bu da çoook ara verdiğim birşeydi. Hep Kitap’ın “Mutluluğun Kitabı” bence bu yolda bana güzel eşlik edebilecek diye düşündüm.

Hep Kitap’ın Instagram sayfalarında görüp de aldım. Yeni başladım şimdilik güzel gidiyor diyebilirim…

Eski hobim olan dansa geri dönmek istiyorum fakat hala yakınlarımda bir okul bulamadım 🙁

Geçen sene yapmak isteyip de yapamadığım herşeyi yapıcam ve bu seneyi bitirdiğimde bunların hepsini gururla ve kitapta da yazdığı gibi sevinçle! paylaşıcam. Herkesin 2019 için dileklerinin gerçek olmasını temenni ederim ve herkesin isteyip de yapamadıklarını yapabileceği güzel bir yıl olması dileğiyle…

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir